رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

نامه اندیشکده اقتصاد مقاومتی به ۶ داوطلب ریاست جمهوری: پیشرفت به «ایده حکمرانی» نیاز دارد/ بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» می‌تواند مبنای کار دولت بعدی باشد

داوطلب محترم چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری

سلام علیکم

همانطور که مستحضر هستید؛ تحول و پیشرفت کشور نیازمند «اراده حکمرانی» است و این اراده، بدون داشتن «ایده حکمرانی» ممکن نیست. ایده حکمرانی به مثابه یک پیشران ارکان مختلف کشور را با خود به حرکت در می‌آورد، مسائل اولویت دار و راهبردهای حل آن را مشخص می‌کند و به تصمیمات در مواجهه با مسائل مختلف جهت می‌دهد. در یک کلام، کشور را از بلاتکلیفی و اتخاذ تصمیمات ناهمسان خارج می‌نماید.

اندیشکده اقتصاد مقاومتی با تکیه بر مطالعات داخلی و خارجی، ارزیابی شرایط ایران و جهان، بررسی‌های میدانی و شناختی که از مسائل کشور و تجربه نقش‌آفرینی در حل بعضی از آنها طی سال‌های اخیر دارد و با استفاده از مشورت جمع بزرگی از خبرگان در چارچوب تحلیلی از نقاط قوت و ضعف کشور و تهدیدها و فرصت‌های پیش رو، بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» شامل «کلان ایده حکمرانی»، «۱۰ مسئله اولویت‌دار کشور» در برهه کنونی و «راهبردهای حل این مسائل» را تهیه نموده است تا ضمن فراهم‌سازی فضای گفتگو و مباحثه جمعی حول آن، به رئیس جمهور منتخب در «بهبود کیفیت تصمیم‌گیری» و تعیین «مسیر دولت آینده» کمک نماید.

پیش‌بینی می‌شود حل ۱۰ مسئله مذکور از طریق راهبردهای ارائه شده به «رفع آثار نامطلوب تحریم بر اقتصاد ایران»، «توسعه صنعتی و جهش تولید»، «رشد صادرات و ارزآوری»، «تعیین و تثبیت نقش موثر برای جمهوری اسلامی ایران در نظم جدید جهانی»، «کاهش تورم به نرخ بهینه و مدیریت آثار آن» و «بهبود وضعیت معیشت اقشار آسیب پذیر و افزایش سرمایه اجتماعی» منجر شود.

بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» جهت بهره برداری به پیوست تقدیم می شود و امکان ارائه حضوری آن نیز فراهم است. امید است چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری و نتیجه حاصل از آن، به پیشرفت جمهوری اسلامی ایران بیش از پیش سرعت بخشد.

عملکرد اندیشکده اقتصاد مقاومتی در انتخابات ۱۴۰۳ با محوریت بسته سیاستی مسیر دولت چهاردهم

اندیشکده اقتصاد مقاومتی در انتخابات ۱۴۰۳ با رویکردی فراجناحی و با محوریت طرح یک کلان ایده حکمرانی در قالب بسته سیاستی مسیر دولت چهاردهم نقش آفرینی کرد. این نقش آفرینی با هدف «فراهم‌سازی بستر گفتگو و مباحثه جمعی در فضای انتخابات پیرامون مسائل اولویت‌دار کشور» در بازه زمانی یک ماهه از ۷ خرداد ماه تا ۷ تیرماه انجام شد و پس از انتخابات نیز به منظور «کمک به رئیس جمهور منتخب در بهبود کیفیت تصمیم‌گیری و تعیین مسیر دولت چهاردهم» ادامه خواهد داشت.

تهیه بسته سیاستی شامل کلان ایده حکمرانی، ۱۰ مسئله اولویت دار و راهبردهای حل آن که مورد اقبال خبرگان مختلف قرار گرفت، برگزاری بیش از ۵ جلسه مباحثه و گفتگو حول بسته در نشست های تخصصی و رسانه ای، جلسات متعدد با تیم اقتصادی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری و ارائه مباحث به ایشان پیرامون بسته سیاستی و تولیدات متعدد رسانه ای و بازتاب آن در فضای مجازی و رسانه های رسمی کشور از جمله اقدامات انجام شده در این بازه زمانی بود که گزارش بعضی از آنها در ادامه آمده است:

بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» تهیه شده توسط اندیشکده اقتصاد مقاومتی

واکنش خبرگان و فعالان رسانه‌ای به بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» اندیشکده اقتصاد مقاومتی

نامه اندیشکده اقتصاد مقاومتی به ۶ داوطلب انتخابات و ارسال بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم»

سلسله جلسات گفتگو و مباحثه پیرامون بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم»

تصاویری از جلسات گفتگو و مباحثه پیرامون بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم»

اینفوگرافی: بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» اندیشکده اقتصاد مقاومتی

کلیپ انتخاباتی ویژه دانشجویان: مسیر دولت چهاردهم باید به کدام سمت باشد؟

فیلم کامل: ارائه بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» در دانشگاه تهران

فیلم کامل: گفتگو پیرامون بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» در خانه اندیشه ورزان

فیلم کامل: نشست خبری بسته سیاستی «مسیر دولت چهاردهم» در خبرگزاری ایسناجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.