رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

نشست ارزیابی عملکرد و مقاصد سرمایه‎گذاری بانک‎ها

به گزارش واحد رویداد اندیشکده اقتصاد مقاومتی سلسله نشست «ابعاد و اولویت‎های سرمایه‎گذاری بانک‎ها در اقتصاد» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می‎شود. این سلسله نشست با هدف ایجاد بستر گفتگو و تعامل میان کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه سرمایه‎گذاری بانک‌ها در جهت ارتقای آگاهی و دانش تخصصی و بهبود کیفیت تصمیم‌گیری در کشور طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی ابعاد و اولویت‌های سرمایه‌گذاری بانک‌ها در اقتصاد در ۴ محور «ضرورت‎ها و اهداف سرمایه گذاری بانکی»، «بررسی عملکرد بانک‌ها در حوزه سرمایه گذاری اقتصادی»، «الزامات و چارچوب سرمایه گذاری بانک‎ها» و «مشارکت بانک‎ها در سرمایه گذاری پروژه‎های ملی» برگزار خواهد شد.

ارزیابی عملکرد و مقاصد سرمایه‎گذاری بانک‎ها

دومین جلسه این سلسله نشست به محور بررسی عملکرد بانک‌ها در حوزه سرمایه گذاری اقتصادی اختصاص دارد. میزبان این نشست وزارت امور اقتصادی و دارایی خواهد بود.

در این نشست، آقایان محمد اخباری مدیر اداره بررسی‎های اقتصادی بانک مرکزی، رضا محتشمی پور معاون امور معادن و فرآوری مواد وزارت صمت، سید ضیاء ایمانی مدیرعامل بانک صادرات، علیرضا کلاهی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی، سید مهدی حسینی دولت آبادی کارشناس اقتصاد کلان و سید عباس عباسپور (دبیر نشست) حضور خواهند داشت.

پوستر برگزاری این نشست که در تاریخ یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ الی ۱۹ برگزار می‌‌شود، در زیر قابل رویت است:جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.