رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

نشست اولویت‎های سیاستگذاری در مهار تورم

به گزارش واحد رویداد اندیشکده اقتصاد مقاومتی سلسله نشست «تورم؛ ریشه‌ها و راهکارها» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، مرکز پژوهش‎های مجلس شورای اسلامی، خانه اندیشه ورزان ایران، پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می‎شود. این سلسله نشست با هدف ایجاد بستر گفتگو و تعامل میان کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه تورم در جهت افزایش آگاهی و ارتقای دانش تخصصی پژوهشگران و سیاستگذاران و بهبود کیفیت تصمیم‌گیری در کشور متناسب با مختصات اقتصاد ایران، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی تورم؛ ریشه ها و راهکارها در ۵ محور «ماهیت تورم در اقتصاد ایران»، «جایگاه سیاست‌های ارزی در مهار تورم»، «نقش دولت در مهار تورم»، «موتورهای خلق نقدینگی در جهش تورم» و «نقش انتظارات تورمی در بی‌ثباتی اقتصاد»، برگزار خواهد شد.

اولویت‎های سیاستگذاری در مهار تورم

چهارمین جلسه این سلسله نشست به محور نقش دولت در مهار تورم اختصاص دارد. میزبان این نشست پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد خواهد بود.

در این نشست، آقایان مهدی دارابی کارشناس مرکز پژوهش‎های مجلس، محمدطاهر رحیمی کارشناس اقتصادی، پوریا فتحعلی کارشناس اقتصادی، محمد قائدامینی کارشناس گروه پول و بانک اندیشکده اقتصاد مقاومتی و سید عباس عباسپور دبیر نشست حضور خواهند داشت.

پوستر برگزاری این نشست که در تاریخ سه‎شنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶ الی ۱۸:۳۰ برگزار می‌‌شود، در زیر قابل رویت است:

جهت حضور در نشست حداکثر تا پایان روز دوشنبه ۲۹ خرداد، نام و نام خانوادگی خود را به شماره تماس ٠٩٣٣٨٠٢٢٨٠۴ ارسال نمایید.

همچنین این نشست به صورت زنده در آپارات مسیر پیشرفت به نشانی‌ زیر پخش می‌شود:

Aparat.com/masire.pishraft/liveجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.