رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

نشست سیاستگذاری مهار تورم در مختصات اقتصاد ایران

به گزارش واحد رویداد اندیشکده اقتصاد مقاومتی سلسله نشست «تورم؛ ریشه ها و راهکارها» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، خانه اندیشه ورزان ایران، پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می‎شود. این سلسله نشست با هدف ایجاد بستر گفتگو و تعامل میان کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه تورم در جهت افزایش آگاهی و ارتقای دانش تخصصی پژوهشگران و سیاستگذاران و بهبود کیفیت تصمیم‌گیری در کشور متناسب با مختصات اقتصاد ایران، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی تورم؛ ریشه ها و راهکارها در ۵ محور «ماهیت تورم در اقتصاد ایران»، «جایگاه سیاست‌های ارزی در مهار تورم»، «نقش دولت در مهار تورم»، «موتورهای خلق نقدینگی در جهش تورم» و «نقش انتظارات تورمی در بی‌ثباتی اقتصاد»، برگزار خواهد شد.

سیاستگذاری مهار تورم در مختصات اقتصاد ایران

اولین جلسه این سلسله نشست به محور ماهیت تورم در اقتصاد ایران اختصاص دارد. میزبان این نشست خانه اندیشه ورزان ایران خواهد بود.

در این نشست، آقایان سید علی مدنی زاده اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف، حسین درودیان اقتصاددان و مدرس اقتصاد دانشگاه تهران و میرهادی رهگشای کارشناس اقتصادی و سردبیر رسانه تخصصی مسیر اقتصاد (دبیر نشست) حضور خواهند داشت.

پوستر برگزاری این نشست که در تاریخ یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ از ساعت ۱۶:۳۰ الی ۱۹ برگزار می‌‌شود، در زیر قابل رویت است:

این نشست به صورت زنده در نشانی‌‎های زیر پخش می‌شود:

Rubika.ir/masireqtesad

Aparat.com/masire.pishraft/liveجهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.