رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

سازکارهای حمایتی و انگیزشی در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان

به گزارش واحد رویداد اندیشکده اقتصاد مقاومتی سلسله نشست «اقتصاد دانش بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می شود. این سلسله نشست با هدف بررسی مفاهیم، سیاستگذاری‌ها، تصمیم گیری‌ها و اکوسیستم موجود در حوزه دانش بنیان و ارائه رویکردی نو برای تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی اقتصاد دانش بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات در ۴ محور «ارزیابی زیست بوم فعلی دانش بنیان»، «مبانی اقتصاد دانش‌بنیان»، «مدل توسعه اقتصاد دانش بنیان در کشور» و «سازکارهای حمایتی و انگیزشی تحقق اقتصاد دانش بنیان»، برگزار خواهد شد.

سازکارهای حمایتی و انگیزشی در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان

چهارمین جلسه این سلسله نشست به محور سازکارهای حمایتی و انگیزشی تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور اختصاص دارد. میزبان این نشست وزارت امور اقتصادی و دارایی خواهد بود.

در این نشست، آقایان روح‌الله متفکرآزاد نماینده مجلس و عضو ناظر مجلس در شورای عالی عتف، روح‌الله ابوجعفری عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری و مشاور وزیر اقتصاد در امور دانش‌بنیان، مصطفی بغدادی مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی، مجید کریمی مدیرکل دفتر بازارهای مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی، عبدالمجید مرشدی معاون دفتر تامین مالی و سرمایه‌گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سعید شجاعی مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه توسعه نوآوری ایرانیان و سید جعفر حسینی عضو هیئت علمی پژوهشکده مطالعات فناوری حضور خواهند داشت.

این نشست در تاریخ دوشنبه ۹ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۵ الی ۱۸ برگزار می‌‌شود.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

این نشست به صورت زنده در نشانی www.aparat.com/masire.pishraft/live پخش می‌شود.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.