رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

بازتعریف اقتصاد دانش بنیان با تمرکز بر مفهوم بهره وری

به گزارش واحد رویداد اندیشکده اقتصاد مقاومتی سلسله نشست «اقتصاد دانش بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می شود. این سلسله نشست با هدف بررسی مفاهیم، سیاستگذاری‌ها، تصمیم گیری‌ها و اکوسیستم موجود در حوزه دانش بنیان و ارائه رویکردی نو برای تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی اقتصاد دانش بنیان؛ چیستی، موانع و الزامات در ۴ محور «ارزیابی زیست بوم فعلی دانش بنیان»، «مبانی اقتصاد دانش‌بنیان»، «مدل توسعه اقتصاد دانش بنیان در کشور» و «سازکارهای حمایتی و انگیزشی تحقق اقتصاد دانش بنیان»، برگزار خواهد شد.

بازتعریف اقتصاد دانش بنیان با تمرکز بر مفهوم بهره وری

دومین جلسه این سلسله نشست به محور مبانی اقتصاد دانش‌بنیان اختصاص دارد. میزبان این نشست پژوهشکده امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی خواهد بود.

در این نشست، آقایان محمدجواد توکلی رئیس پژوهشکده امور اقتصادی، روح الله ایزدخواه نماینده و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، علیرضا باباخان مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان البرز، سپهر قاضی نوری استاد تمام سیاستگذاری علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و سید جعفر حسینی مدیر گروه توسعه و برنامه ریزی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی حضور خواهند داشت.

این نشست در تاریخ چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵ الی ۱۸ و به دلیل رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی با حداقل افراد برگزار می‌‌شود.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

این نشست به صورت زنده از اینستاگرام مسیر پیشرفت به نشانی instagram.com/masire.pishraft/live پخش می‌شود.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.