رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

الزامات جذب سرمایه در مناطق آزاد؛ مشوق‌ها و معافیت‌ها

به گزارش واحد رویداد اندیشکده اقتصاد مقاومتی سلسله نشست «کارآمدسازی مناطق آزاد؛ موانع و الزامات» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می شود. این سلسله نشست با هدف بررسی وضعیت فعلی مناطق آزاد و تلاش برای کارآمدسازی آن‌ها، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می‌گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی کارآمدسازی مناطق آزاد؛ موانع و الزامات در ۴ محور «ابهامات حکمرانی مناطق آزاد؛ از سیاستگذاری تا هدفگذاری»، «الگوی مطلوب توسعه زیرساخت مناطق آزاد در ایران»، «الزامات جذب سرمایه در مناطق آزاد؛ مشوق‌ها و معافیت‌ها» و «چشم انداز مناطق آزاد جدید در توسعه همکاری‌های اقتصادی»، برگزار خواهد شد.

الزامات جذب سرمایه در مناطق آزاد؛ مشوق‌ها و معافیت‌ها

سومین جلسه این سلسله نشست به محور الزامات جذب سرمایه در مناطق آزاد اختصاص دارد. میزبان این نشست دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد خواهد بود.

در این نشست، آقایان محمد معزالدین قائم مقام اسبق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، سعید توتونچی معاون فنی و حقوقی سازمان امور مالیاتی، علی فکری رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی، احمد جمالی معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، رحمان سادات‌نجفی رئیس هیئت مدیره شورای هماهنگی و همکاری فعالان اقتصادی مناطق آزاد، حمیدرضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین و بهادر بیژنی مشاور سازمان بورس در امور بین‌الملل حضور خواهند داشت.

این نشست در تاریخ چهارشنبه ۹ شهریورماه از ساعت ۱۵ الی ۱۸ و به دلیل رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی با حداقل افراد برگزار می‌‌شود.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.