رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

الگوی مطلوب توسعه زیرساخت در مناطق آزاد ایران

به گزارش واحد رویداد اندیشکده اقتصاد مقاومتی سلسله نشست «کارآمدسازی مناطق آزاد؛ موانع و الزامات» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می شود. این سلسله نشست با هدف بررسی وضعیت فعلی مناطق آزاد و تلاش برای کارآمدسازی آن‌ها، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می‌گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی کارآمدسازی مناطق آزاد؛ موانع و الزامات در ۴ محور «ابهامات حکمرانی مناطق آزاد؛ از سیاستگذاری تا هدفگذاری»، «الگوی مطلوب توسعه زیرساخت مناطق آزاد در ایران»، «الزامات جذب سرمایه در مناطق آزاد؛ مشوق‌ها و معافیت‌ها» و «چشم انداز مناطق آزاد جدید در توسعه همکاری‌های اقتصادی»، برگزار خواهد شد.

الگوی مطلوب توسعه زیرساخت در مناطق آزاد ایران

دومین جلسه این سلسله نشست به محور توسعه زیرساخت مناطق آزاد اختصاص دارد. میزبان این نشست سازمان منطقه آزاد کیش خواهد بود.

در این نشست، آقایان فریدون گائینی مدیر باشگاه تحقیق و توسعه مناطق آزاد ایران، ایرج حاتمی معاون اسبق فنی و زیربنایی منطقه آزاد ارس، محمد اصغری مدیر عامل اسبق منطقه آزاد قشم، فرزین حقدل معاون اقتصادی اسبق منطقه آزاد قشم و ایمان افصحی مدیر عامل شرکت بین‌المللی سام رهشهر حضور خواهند داشت.

این نشست در تاریخ چهارشنبه ۲ شهریورماه از ساعت ۱۵ الی ۱۷ و به دلیل رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی با حداقل افراد برگزار می‌‌شود.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.