رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

حکمرانی گمرکی و جایگاه آن در مبارزه با قاچاق

به گزارش واحد رویداد اندیشکده اقتصاد مقاومتی سلسله نشست «قاچاق، ریشه ها و راهکارهای مقابله» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می شود. این سلسله نشست با هدف بررسی پدیده قاچاق در کشور و ارائه راهکار برای حل این مساله، طراحی شده است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی قاچاق؛ ریشه‌ها و راهکارهای مقابله در ۴ محور «مفهوم قاچاق در ایران و ریشه‌یابی علل حجم بالای قاچاق»، «اهمیت حکمرانی گمرکی و راه‌حل‌های پیشگیری از قاچاق»، «اهمیت مسدود کردن جریان مالی قاچاق» و «بررسی و مقایسه راهکارهای اصلی مبارزه با قاچاق»، برگزار خواهد شد.

حکمرانی گمرکی و جایگاه آن در مبارزه با قاچاق

دومین جلسه این سلسله نشست به محور اهمیت حکمرانی گمرکی و راه حل‌های پیشگیری از قاچاق اختصاص دارد. میزبان این نشست مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری خواهد بود.

در این نشست، آقایان احمدرضا کمان‌ترکی مشاور معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی، امیرمحمد پرهام‌فر مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اسماعیل علی‌دادی کارشناس حقوق اقتصادی، امین مستوفی کارشناس پژوهشکده سامانه‌های هوشمند، محمد قاسمی کارشناس قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی و میرهادی رهگشای کارشناس اندیشکده اقتصاد مقاومتی حضور خواهند داشت.

این نشست در تاریخ دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۱ساعت ۱۶ الی ۱۹ و به دلیل رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی با حداقل افراد برگزار می‌‌شود.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:

این نشست به صورت زنده از اینستاگرام مسیر پیشرفت به نشانی instagram.com/masire.pishraft/live پخش می‌شود.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.