رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

نشست ابهامات حکمرانی مناطق آزاد؛ از سیاستگذاری تا هدفگذاری

به گزارش واحد رویداد اندیشکده اقتصاد مقاومتی سلسله نشست «کارآمدسازی مناطق آزاد؛ موانع و الزامات» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و دیگر نهادهای پژوهشی و دستگاه‌های اجرایی برگزار می شود. این سلسله نشست با هدف بررسی وضعیت فعلی مناطق آزاد و تلاش برای کارآمدسازی آن‌ها، طراحی شده‌است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می‌گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی کارآمدسازی مناطق آزاد؛ موانع و الزامات در ۴ محور «ابهامات حکمرانی مناطق آزاد؛ از سیاستگذاری تا هدفگذاری»، «الگوی مطلوب توسعه زیرساخت مناطق آزاد در ایران»، «الزامات جذب سرمایه در مناطق آزاد؛ مشوق‌ها و معافیت‌ها» و «چشم انداز مناطق آزاد جدید در توسعه همکاری‌های اقتصادی»، برگزار خواهد شد.

ابهامات حکمرانی مناطق آزاد؛ از سیاستگذاری تا هدفگذاری

اولین جلسه این سلسله نشست به محور ابهامات حکمرانی مناطق آزاد اختصاص دارد. میزبان این نشست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

در این نشست، آقایان محمد معزالدین قائم مقام اسبق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، علی شمس اردکانی اولین مدیرعامل منطقه آزاد قشم، حسین نصیری دبیر اسبق شورای عالی مناطق آزاد، جعفر آهنگران مدیرعامل اسبق منطقه آزاد کیش، کمال دهقانی فیروزآبادی مدیرعامل اسبق سازمان منطقه آزاد انزلی و حسام محمدی فر کارشناس مرکز پژوهش‌های مجلس حضور خواهند داشت.

این نشست در تاریخ چهارشنبه ۲۶ مردادماه از ساعت ۱۰ الی۱۳ و به دلیل رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی با حداقل افراد برگزار می‌‌شود.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.