رهبر معظّم انقلاب: اقتصاد مقاومتی یعنی مقاوم‌سازی و محکم‌سازی پایه‌های اقتصاد؛ این چنین اقتصادی چه در شرایط تحریم، چه در شرایط غیر تحریم، بارور خواهد بود و به مردم کمک خواهد کرد.

نشست مدل مطلوب حکمرانی بر شرکت‌های دولتی؛ متمرکز یا غیرمتمرکز

به گزارش واحد رویداد اندیشکده اقتصاد مقاومتی، سلسله نشست «ساماندهی شرکت‌های دولتی و خصوصی سازی» ذیل گفتگوهای مسیر پیشرفت، با همکاری اندیشکده اقتصاد مقاومتی و پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد برگزار می شود. این سلسله نشست با هدف بررسی چالش‌های موجود در حوزه مدیریت و ساماندهی شرکت های دولتی و ارائه راهکار برای حل آن، طراحی شده است.

رویکرد گفتگوهای مسیر پیشرفت، سیاست پژوهی و عملیات پژوهی است و در هر سلسله نشست آن، یک موضوع محوری مدنظر قرار می گیرد. بر این اساس، سلسله نشست تخصصی خصوصی‌سازی و ساماندهی شرکت‌های دولتی  در ۴ محور «نقش و مأموریت شرکت های دولتی در اقتصاد»، «مدل مطلوب حکمرانی بر شرکت‌های دولتی؛ متمرکز یا غیر متمرکز»، «اصول بودجه ریزی شرکت‌های دولتی و چهارچوب نظارت بر آن » و «واگذاری شرکت های دولتی»، برگزار خواهد شد.

نشست مدل مطلوب حکمرانی بر شرکت‌های دولتی؛ متمرکز یا غیرمتمرکز

دومین جلسه این سلسله نشست به محور نقش شرکت‌های دولتی در اقتصاد اختصاص دارد. میزبان این نشست پژوهشکده امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی خواهد بود.

در این نشست، آقایان مهندس صابر میرزایی معاون پژوهش و توسعه مرکز همکاری‌های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، دکتر حمیدرضا فولادگر مشاور دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور وزیر اقتصاد، دکتر حسن‌ خوشپور رئیس سابق دفتر شرکت‌های دولتی سازمان برنامه و بودجه و عضو انجمن‌ خبرگان برنامه‌ريزي كشور، دکتر مسعود معدنچی معاون دفتر شرکت‌ها و آماده‌سازی بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی، حسین حسنی کارشناس شرکت‌های دولتی مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده نگری و سید عباس عباس پور کارشناس اندیشکده اقتصاد مقاومتی حضور خواهند داشت.

این نشست در تاریخ دوشنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰ الی ۱۳ و به دلیل رعایت دستورالعمل‌‌های بهداشتی با حداقل افراد برگزار می‌‌شود.

پوستر برگزاری این نشست در زیر قابل رویت است:جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.