رهبر معظّم انقلاب: بایستی مرکز رصد قوی و بینایی وجود داشته باشد که به‌طور دقیق پیشرفت این کار [اقتصاد مقاومتی] را پایش کند.

بازدید اندیشکده اقتصاد مقاومتی از فاز دو آزادراه تهران-شمال و مناطق در حال بهره‌برداری

به گزارش روابط عمومی اندیشکده اقتصاد مقاومتی، جمعی از اعضای اندیشکده روز یکشنبه ۲۸ شهریور از فاز دو آزادراه تهران-شمال بازدید کردند و به منظور بررسی مسائل و موانع این ابرپروژه، با مدیران و مشاورین پروژه جلسه داشتند. این بازدید به نمایندگی از کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی انجام شد. (تصاویر)

در بعد فنی و مهندسی ابرپروژه آزادراه تهران-شمال، از ابتدای دهه ۹۰ که قرارداد با پیمانکار چینی لغو و کار با پیمانکاران داخلی آغاز می‌شود، علیرغم سختی فازهای مختلف آزادراه تهران-شمال و وجود معارضین متعدد، پروژه سرعت گرفته و کارهای بزرگی انجام می‌شود که تا پیش از آن در کشور و حتی منطقه سابقه نداشته است. ساخت پل هایی با ارتفاع حدود ۱۰۰ متر در نقاط شیبدار، تونلهای بزرگ ۵-۶ کیلومتری در دل کوه هایی با ارتفاع ۱ کیلومتر و … از جمله فعالیت هایی بوده که با توان مهندسی ایرانی انجام شده و این حوزه را پیشرفت داده است. تجهیزات متعددی نیز در این پروژه با توان داخلی ساخته شده که در حد استانداردهای جهانی بوده و تا پیش از این از طریق واردات تامین میشد.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.