رهبر معظّم انقلاب: بایستی مرکز رصد قوی و بینایی وجود داشته باشد که به‌طور دقیق پیشرفت این کار [اقتصاد مقاومتی] را پایش کند.

بازدید اندیشکده اقتصاد مقاومتی از خطوط تولید کارخانجات ماشین سازی و ریخته گری تبریز

به گزارش روابط عمومی اندیشکده اقتصاد مقاومتی، جمعی از اعضای اندیشکده، روز سه شنبه ۱۵ تیرماه از خطوط تولید کارخانجات ماشین سازی و ریخته گری تبریز بازدید کردند و به منظور بررسی مشکلات و موانع تولید، با مدیران دو شرکت جلسه داشتند. این بازدید به نمایندگی از کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی انجام شد. (تصاویر)

به گفته مدیران عامل، دو شرکت دو دهه درگیر کش و قوسهای ‎خصوصی سازی بودند و از مدیریت سیاسی دولت در بعضی مقاطع و اهلیت نداشتن بخش خصوصی آسیب دیده اند.

در حال حاضر ماشین سازی تبریز به اندازه تمام ظرفیت خود تا پایان سال ماشین‌افزار فروخته است؛ معادل حدود ۲۰۰۰ عدد ماشین که به ترکیه و آلمان هم صادر می‌شود. این شرکت تنها شرکت ماشین افزارسازی در منطقه است و تمام مواد اولیه خود را هم از داخل تامین می‌کند که ریخته گری تبریز یکی از این تامین کنندگان است. همچنین حدود ۸۰۰ نفر در مجموعه ماشین سازی و ۳۰۰ نفر در ریخته گری فعال هستند.جهت احترام به مخاطبان فرهیخته، نظرات بدون بازبینی منتشر می شود. لطفا نظرات خود را جهت تعميق و گسترش بحث ارائه نمایید. نظرات حاوی توهين، افترا و تهمت به ديگران پاک می شود.